Artykuł sponsorowany

Co warto wiedzieć o serwisie Biała Maria Rosenthala?

Co warto wiedzieć o serwisie Biała Maria Rosenthala?

Biała Maria to jeden z najbardziej znanych i cenionych wzorów porcelany na świecie. Serwis ten, produkowany przez niemiecką firmę Rosenthal, zdobył uznanie dzięki swojej elegancji i ponadczasowemu wyglądowi. W Polsce również cieszy się dużą popularnością, będąc symbolem luksusu i prestiżu.

Historia serwisu Biała Maria

Serwis Biała Maria został zaprojektowany przez Philippa Rosenthala w 1916 roku, a jego produkcję rozpoczęto w 1920 roku. Wzór ten szybko zyskał popularność dzięki swojej prostocie, elegancji oraz wysokiej jakości wykonania. Porcelana z tego serwisu była używana przez wiele europejskich rodzin arystokratycznych, a także podczas oficjalnych przyjęć i bankietów. W okresie międzywojennym serwis Biała Maria stał się symbolem luksusu i dobrego smaku, a jego produkcja była kontynuowana nawet podczas II wojny światowej.

Cechy charakterystyczne serwisu Biała Maria

Biała Maria to serwis wykonany z wysokiej jakości porcelany kościelnej, która charakteryzuje się białym kolorem, delikatnym połyskiem i lekko prześwitującą strukturą. Jego głównym elementem dekoracyjnym są subtelne, płaskorzeźbione motywy roślinne, które nadają mu elegancji i lekkości. Serwis ten jest również wyjątkowy ze względu na swoją funkcjonalność – wszystkie elementy są łatwe w użyciu, a ich kształty zostały zaprojektowane tak, aby ułatwiać serwowanie potraw. Ponadto, porcelana kościelna jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i termiczne, co sprawia, że serwis Biała Maria jest nie tylko piękny, ale także praktyczny.

Biała Maria w Polsce

W Polsce serwis Biała Maria zyskał popularność w latach 70. i 80. XX wieku, kiedy to był importowany przez Pewex – państwowe przedsiębiorstwo handlu zagranicznego. W tamtym czasie porcelana z tego serwisu była symbolem prestiżu i bogactwa, a jej posiadanie stanowiło o wysokim statusie społecznym. Dziś serwis Biała Maria jest nadal ceniony przez polskich miłośników porcelany i kolekcjonerów, a jego wartość nie maleje z biegiem lat.

Gdzie kupić serwis Biała Maria w Polsce

Serwis Biała Maria we Wrocławiu można nabyć zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Warto zwrócić uwagę na autoryzowanych dystrybutorów marki Rosenthal, którzy oferują oryginalne produkty, objęte gwarancją producenta. Ceny serwisu Biała Maria mogą się różnić w zależności od liczby elementów oraz miejsca zakupu, jednak jego wartość jest niezaprzeczalna – to inwestycja w piękno i elegancję na lata.