Artykuł sponsorowany

Co zamieszczać na parasolach, aby spełniły funkcje reklamowe?

Co zamieszczać na parasolach, aby spełniły funkcje reklamowe?

Parasole reklamowe to coraz bardziej popularny sposób promocji firmy czy produktu. Wybór odpowiedniej grafiki, kolorystyki oraz umieszczenie logo sprawia, że parasol staje się nie tylko praktycznym przedmiotem codziennego użytku, ale także skutecznym nośnikiem reklamy. Warto zatem zastanowić się, co zamieścić na parasolach, aby spełniły swoją funkcję reklamową i przyciągnęły uwagę potencjalnych klientów.

Przeczytaj również: Jakie gadżety reklamowe są praktyczne?

Logo firmy i nazwa

Pierwszym elementem, który powinien znaleźć się na parasolu reklamowym, jest oczywiście logo firmy oraz jej nazwa. Dzięki temu parasol staje się rozpoznawalny i kojarzony z konkretną marką. Dobrze jest zadbać o to, aby logo było umieszczone w widocznym miejscu – na przykład na środku czaszy parasola – i wyróżniało się na tle innych elementów graficznych.

Przeczytaj również: Dlaczego warto zainwestować w gadżety reklamowe z logo firmy?

Kolorystyka zgodna z identyfikacją wizualną

Kolejnym ważnym aspektem jest kolorystyka parasola. Aby utrzymać spójność z identyfikacją wizualną firmy, warto wybrać kolory zgodne z tymi używanymi w logo czy innych materiałach reklamowych. Dzięki temu parasol będzie harmonijnie współgrał z pozostałymi elementami kampanii promocyjnej. Warto również pamiętać o kontraście między kolorem tła a elementami graficznymi, aby całość była czytelna i przyciągała wzrok.

Hasło reklamowe i informacje o produkcie

Na parasolu warto umieścić również hasło reklamowe, które w skróconej formie odda charakter firmy lub produktu. Dobre hasło powinno być krótkie, łatwe do zapamiętania i przekonujące. Dodatkowo, można rozważyć zamieszczenie na parasolu informacji o produkcie czy usłudze – na przykład adresu strony internetowej, numeru telefonu czy specjalnej promocji. Ważne jednak, aby nie przesadzić z ilością informacji, gdyż zbyt dużo tekstu może sprawić, że parasole z nadrukiem reklamowym staną się nieestetyczne. 

Wykorzystanie grafik i zdjęć

Warto również zadbać o atrakcyjny wygląd parasola poprzez umieszczenie na nim grafik czy zdjęć związanych z ofertą firmy. Mogą to być na przykład zdjęcia produktów, ilustracje przedstawiające usługi czy grafiki nawiązujące do branży, w której działa firma. Dobrze dobrana grafika sprawi, że parasol stanie się ciekawszy wizualnie i przyciągnie uwagę potencjalnych klientów.