Artykuł sponsorowany

Dla kogo polecane są okulary progresywne?

Dla kogo polecane są okulary progresywne?

Okulary progresywne to nowoczesne rozwiązanie, które zdobywa coraz większą popularność wśród osób z wadami wzroku. Dzięki nim można skutecznie korygować wiele wad jednocześnie, co sprawia, że są one doskonałym wyborem dla osób, które chcą pozbyć się kilku par okularów na rzecz jednej. Warto dowiedzieć się więcej na temat tego rodzaju soczewek i sprawdzić, dla kogo są one szczególnie polecane.

Przeczytaj również: Z jakiego materiału wybrać oprawki okularowe?

Jakie wady wzroku są korygowane przez okulary progresywne?

Okulary progresywne są polecane przede wszystkim dla osób, które mają problemy z widzeniem na różnych dystansach. Najczęściej dotyczy to osób po 40. roku życia, u których występuje presbiopia, czyli starczowzroczność. Presbiopia polega na utracie elastyczności soczewki oka, co prowadzi do trudności w skupianiu się na obiektach znajdujących się blisko. Okulary progresywne pozwalają na korygowanie zarówno dalekowzroczności, jak i krótkowzroczności, dzięki czemu osoba nosząca takie okulary może swobodnie czytać książkę czy korzystać z komputera, a także patrzeć w dal bez konieczności zmiany okularów.

Przeczytaj również: Kiedy badać wzrok u optyka, a kiedy u okulisty?

Na czym polega technologia soczewek progresywnych?

Okulary progresywne w Tczewie czy innych miastach są wyjątkowe ze względu na swoją budowę. W przeciwieństwie do tradycyjnych soczewek dwuogniskowych, które mają wyraźnie zaznaczoną granicę między strefami korygującymi dalekowzroczność i krótkowzroczność, soczewki progresywne charakteryzują się płynnym przejściem między tymi strefami. Dzięki temu osoba nosząca okulary progresywne nie musi się przyzwyczajać do skokowej zmiany ostrości widzenia, co może być dla wielu osób niekomfortowe. Soczewki progresywne są również cieńsze i lżejsze od tradycyjnych soczewek, co sprawia, że okulary są wygodniejsze w noszeniu.

Przeczytaj również: Kiedy warto się zgłosić się do optyka?

Aby okulary progresywne spełniały swoje zadanie i były komfortowe w noszeniu, konieczne jest dokładne dopasowanie soczewek do potrzeb noszącego. Proces ten zaczyna się od precyzyjnego pomiaru wady wzroku oraz parametrów oka pacjenta. Następnie optyk dobiera odpowiedni rodzaj soczewek progresywnych oraz oprawki, które będą pasować zarówno pod względem estetyki, jak i ergonomii. Ważne jest również odpowiednie ustawienie soczewek w oprawkach, tak aby strefy korygujące różne wady wzroku znajdowały się na właściwej wysokości. Wszystko to sprawia, że proces dopasowania okularów progresywnych może być czasochłonny, ale jest niezbędny dla osiągnięcia optymalnych efektów korekcji wzroku.