Artykuł sponsorowany

Dostępne rodzaje instalacji elektrycznej do domu

Dostępne rodzaje instalacji elektrycznej do domu

Planujesz budowę domu lub remont? Zastanawiasz się, jaki rodzaj instalacji elektrycznej będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni? W tym artykule dowiesz się o różnych rodzajach instalacji, ich zaletach i wadach oraz o tym, jak wybrać najlepsze rozwiązanie dla swojego domu.

Przeczytaj również: Jak często należy serwisować instalacje elektryczne?

Zalety instalacji podtynkowej

Jednym z popularnych rodzajów instalacji elektrycznych są instalacje podtynkowe. Ich główną zaletą jest estetyka, ponieważ kable są ukryte pod warstwą tynku, dzięki czemu nie są widoczne na ścianach. Instalacje podtynkowe pozwalają na swobodne rozmieszczenie gniazdek i wyłączników, co ułatwia dopasowanie ich do potrzeb użytkowników. Ponadto tego typu instalacje są trwałe i bezpieczne, gdyż chronią kable przed uszkodzeniami mechanicznymi. Warto zaznaczyć, że instalacje podtynkowe wymagają większego nakładu pracy przy montażu, co może wpłynąć na koszt inwestycji.

Przeczytaj również: Jakie prace realizowane są w ramach usług remontowo-wykończeniowych?

Inteligentne instalacje elektryczne

Kolejnym rodzajem instalacji elektrycznych są instalacje inteligentne, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze względu na rosnącą popularność technologii smart home. Instalacje te pozwalają na zdalne sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem, roletami czy systemem alarmowym za pomocą smartfona, tabletu lub dedykowanego panelu sterowania. Dzięki temu można osiągnąć większy komfort użytkowania oraz obniżyć koszty energii elektrycznej, poprzez efektywne zarządzanie zużyciem prądu. Firma Telnes oferuje szeroką gamę usług elektrycznych, w tym montaż i modernizację instalacji elektrycznych w Wesołej w Warszawie. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i wiedzy specjalistów firmy, można liczyć na fachowe doradztwo oraz wysoką jakość wykonania prac.

Prostota instalacji natynkowej 

Alternatywą dla instalacji podtynkowych są instalacje natynkowe. Charakteryzują się one prostotą montażu, co przekłada się na niższe koszty inwestycji. W przypadku instalacji natynkowych, kable są prowadzone na powierzchni ścian, co ułatwia ewentualne prace konserwacyjne lub modernizacyjne. Należy jednak pamiętać, że widoczne kable mogą być mniej estetyczne niż w przypadku instalacji podtynkowych. Instalacje natynkowe sprawdzają się przede wszystkim w obiektach przemysłowych oraz pomieszczeniach gospodarczych, gdzie estetyka nie jest priorytetem.