Artykuł sponsorowany

Gdzie korzysta się z płyt warstwowych?

Gdzie korzysta się z płyt warstwowych?

Płyty warstwowe to materiał budowlany, który zyskuje coraz większą popularność w Polsce. Dzięki swoim właściwościom, takim jak wytrzymałość, izolacyjność termiczna i akustyczna, a także łatwość montażu, płyty te są wykorzystywane w różnych sektorach budownictwa. W tym artykule przyjrzymy się trzem obszarom, w których płyty warstwowe znajdują zastosowanie. 

Budownictwo przemysłowe

W budownictwie przemysłowym płyty warstwowe są wykorzystywane przede wszystkim do wznoszenia hal produkcyjnych, magazynowych czy logistycznych. Dzięki swojej konstrukcji składającej się z rdzenia z pianki poliuretanowej lub wełny mineralnej oraz powłok z blachy stalowej płyty te zapewniają doskonałą izolację termiczną i akustyczną. Ponadto są odporne na działanie czynników atmosferycznych oraz korozję, co jest szczególnie ważne w przypadku obiektów przemysłowych narażonych na działanie agresywnych substancji chemicznych czy wysoką wilgotność. Płyty warstwowe pozwalają także na szybki montaż konstrukcji, co wpływa na krótszy czas realizacji inwestycji. 

Budynki użyteczności publicznej

Płyty warstwowe znajdują zastosowanie również w budynkach użyteczności publicznej, takich jak szkoły, przedszkola, obiekty sportowe czy centra handlowe. Właściwości izolacyjne płyt pozwalają na utrzymanie odpowiedniej temperatury i komfortu akustycznego wewnątrz budynków, co jest niezwykle istotne dla dobrej jakości funkcjonowania takich obiektów. Renomowany producent płyt warstwowych oferuje produkty łatwe w utrzymaniu czystości, co jest ważne z punktu widzenia higieny w miejscach publicznych. W przypadku obiektów sportowych czy hal widowiskowych płyty te mogą być także wykorzystane do wykonania dachów o nietypowych kształtach, dzięki elastyczności materiału. 

Budownictwo mieszkaniowe

Choć płyty warstwowe są najczęściej kojarzone z budownictwem przemysłowym i użyteczności publicznej, to coraz częściej można je spotkać również w budownictwie mieszkaniowym. Stosuje się je zarówno przy budowie domów jednorodzinnych, jak i wielorodzinnych. Płyty warstwowe mogą być wykorzystywane do wykonania ścian zewnętrznych, dachów czy nawet podłóg. Dzięki swoim właściwościom termoizolacyjnym pozwalają na osiągnięcie wysokiej energooszczędności budynków mieszkalnych, co przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie. Ponadto płyty te są dostępne w różnorodnych kolorach i wzorach, co pozwala na tworzenie estetycznych i nowoczesnych elewacji budynków mieszkalnych.