Artykuł sponsorowany

Jak przebiega proces nakładkowego wybielania zębów?

Jak przebiega proces nakładkowego wybielania zębów?

Wybielanie zębów stało się jednym z najbardziej popularnych zabiegów stomatologicznych na świecie, a szczególnie w Polsce. Coraz więcej osób decyduje się na tę usługę, aby poprawić wygląd swojego uśmiechu. Jedną z najbardziej efektywnych metod wybielania jest metoda nakładkowa, która pozwala na osiągnięcie trwałych i zadowalających efektów.

Konsultacja stomatologiczna

Przed przystąpieniem do procesu wybielania zębów w Rzeszowie, niezbędne jest przeprowadzenie konsultacji stomatologicznej. Podczas tej wizyty lekarz dokładnie oceni stan uzębienia pacjenta oraz jego potrzeby i oczekiwania. W niektórych przypadkach konieczne może być wykonanie dodatkowych badań, takich jak zdjęcia rentgenowskie, aby upewnić się, że pacjent nie ma żadnych przeciwwskazań do zabiegu. Następnie stomatolog przedstawi pacjentowi plan leczenia oraz poinformuje go o możliwych efektach i ryzykach związanych z wybielaniem zębów.

Przygotowanie indywidualnych nakładek

Po konsultacji stomatologicznej następuje etap przygotowania indywidualnych nakładek na zęby. W tym celu lekarz pobiera w gabinecie wrażenie uzębienia pacjenta za pomocą specjalnej masy. Następnie w laboratorium protetycznym, na podstawie tego wrażenia, tworzone są precyzyjne i cienkie nakładki z elastycznego materiału. Nakładki te są dopasowane idealnie do kształtu zębów pacjenta, co zapewnia komfort noszenia oraz skuteczność zabiegu.

Stosowanie preparatu wybielającego

Gdy indywidualne nakładki są gotowe, stomatolog przekazuje je pacjentowi wraz z preparatem wybielającym. Preparat ten zawiera nadtlenek karbamidu lub nadtlenek wodoru, które są odpowiedzialne za proces wybielania zębów. Pacjent samodzielnie aplikuje niewielką ilość preparatu do wnętrza nakładek, a następnie zakłada je na zęby. Czas noszenia nakładek z preparatem zależy od rekomendacji stomatologa oraz stężenia substancji aktywnej. Zazwyczaj wynosi on od kilku do kilkunastu godzin dziennie.

Kontrola efektów i dbanie o higienę jamy ustnej

Podczas procesu wybielania zębów, ważne jest regularne kontrolowanie efektów oraz dbanie o higienę jamy ustnej. Stomatolog może zalecić pacjentowi stosowanie specjalnych past do zębów oraz płynów do płukania ust, które wspomagają utrzymanie efektów wybielania. Ponadto, należy unikać spożywania pokarmów i napojów mogących wpłynąć na przebarwienie zębów, takich jak kawa, herbata czy wino.