Artykuł sponsorowany

Jak spędzić urlop na Pomorzu?

Jak spędzić urlop na Pomorzu?

Pomorze to jeden z najpiękniejszych regionów Polski, który każdego roku przyciąga rzesze turystów. Malownicze krajobrazy, bogata kultura i zabytki oraz szeroka oferta atrakcji turystycznych sprawiają, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jeśli zastanawiasz się, jak spędzić urlop na Pomorzu, przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji.

Co można robić podczas urlopu na Pomorzu?

Pomorze słynie z pięknych nadmorskich miejscowości, które zachwycają swoim urokiem i klimatem. Spacerując po Sopocie, warto zobaczyć słynne molo, najdłuższe drewniane molo w Europie, oraz odwiedzić Krzywy Domek, czyli jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji miasta. W Gdańsku natomiast nie można ominąć Długiego Targu z Złotą Bramą, Zieloną Bramą i Neptunem, czyli symbolem miasta. Nieco dalej na wschód czeka na nas Gdynia, miasto nowoczesności i innowacji, gdzie warto odwiedzić Muzeum Emigracji oraz Skwer Kościuszki z ORP Błyskawica i Dar Pomorza. Na miłośników małych urokliwych miejscowości czekają takie perły jak Hel, Władysławowo czy Jastarnia. Warto także wybrać się do parku rozrywki na Pomorzu.

Pomorze to nie tylko piękne plaże, ale także wiele zabytków i miejsc o bogatej historii. W Malborku znajduje się największy gotycki zamek na świecie, wpisany na listę UNESCO. W Gniewie warto odwiedzić zamek krzyżacki, który jest jednym z najlepiej zachowanych tego typu obiektów w Polsce. Na terenie Pomorza znajdują się także liczne pałace i dworki, takie jak Pałac w Krokowej czy Dwór w Bytowie. Dla miłośników historii II wojny światowej polecamy zwiedzenie Muzeum Stutthof oraz Westerplatte, czyli miejsca, gdzie rozpoczęła się wojna.

Pomorze to również idealne miejsce dla osób ceniących aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. W okolicach Łeby można zwiedzić Słowiński Park Narodowy z unikalnymi wydmami ruchomymi. Dla miłośników pieszych wędrówek polecamy szlaki Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, które prowadzą przez malownicze lasy i wzgórza morenowe. Rowerzyści natomiast mogą wybrać się na przejażdżkę po licznych ścieżkach rowerowych, takich jak Trasa Kaszubska czy Nadmorski Szlak Rowerowy. Dla osób pragnących spróbować swoich sił w sportach wodnych, Pomorze oferuje wiele możliwości, np. żeglarstwo, kitesurfing czy windsurfing to tylko niektóre z nich.