Artykuł sponsorowany

Jak zabezpieczyć haki do zawiesi przed korozją?

Jak zabezpieczyć haki do zawiesi przed korozją?

Korozja to zmora każdego właściciela sprzętu metalowego, zwłaszcza jeśli chodzi o haki do zawiesi, które są narażone na działanie wilgoci i innych czynników powodujących rdzewienie. Aby uniknąć tego problemu, warto zastosować odpowiednie metody zabezpieczające. W artykule przedstawiamy trzy sprawdzone sposoby na ochronę haków przed korozją.

Powłoka galwaniczna inaczej ochrona przed korozją elektrochemiczną

Jednym ze skutecznych sposobów zabezpieczenia haków przed korozją jest pokrycie ich powłoką galwaniczną. Polega to na naniesieniu na powierzchnię metalu cienkiej warstwy innego metalu, który jest mniej podatny na korozję, np. cynku czy niklu. Powłoka ta chroni haki do zawiesi przed korozją elektrochemiczną, która może prowadzić do szybkiego niszczenia materiału. Dodatkowo dzięki temu zabiegowi, haki stają się bardziej wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Warto zainwestować w produkty renomowanych firm, takich jak Dobre Szekle, które oferują wysoką jakość i trwałość swoich wyrobów.

Malowanie proszkowe 

Kolejnym sposobem zabezpieczania haków przed korozją jest malowanie proszkowe. Technika ta polega na naniesieniu na powierzchnię metalu warstwy farby proszkowej, która następnie jest utwardzana w wysokiej temperaturze. Malowanie proszkowe zapewnia nie tylko estetyczny wygląd haków, ale także skuteczną ochronę przed korozją. Farba tworzy szczelną powłokę, która zabezpiecza metal przed działaniem wilgoci i innych czynników atmosferycznych. Warto dodać, że malowanie proszkowe jest również przyjazne dla środowiska, gdyż nie wymaga stosowania rozpuszczalników.

Naturalnie odporna na korozję stal nierdzewna

Ostatnim, ale równie skutecznym sposobem zabezpieczania haków przed korozją jest użycie stali nierdzewnej. Stal ta zawiera dodatek chromu, który reagując z tlenem tworzy na powierzchni metalu cienką warstwę tlenku chromu. Ta warstwa chroni metal przed dalszym utlenianiem i rdzewieniem. Hak wykonany ze stali nierdzewnej będzie więc naturalnie odporny na korozję, a także będzie miał większą wytrzymałość mechaniczną. Zastosowanie powyższych metod zabezpieczających pozwoli uniknąć problemu korozji haków do zawiesi, co przyczyni się do ich dłuższej żywotności i bezpieczeństwa użytkowania.