Artykuł sponsorowany

Medycyna estetyczna - zabiegi i koszty

Medycyna estetyczna - zabiegi i koszty

Medycyna estetyczna zdobywa coraz większą popularność w Polsce, a liczba osób decydujących się na zabiegi upiększające rośnie z roku na rok. Wśród różnorodnych metod dostępnych na rynku, pacjenci mogą wybierać między mniej inwazyjnymi opcjami, takimi jak botoks czy wypełniacze, a bardziej zaawansowanymi zabiegami chirurgicznymi. W tym artykule przyjrzymy się niektórym z nich oraz ich kosztom.

Przeczytaj również: Na czym polega radiofrekwencja mikroigłowa?

Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

W Polsce najchętniej wybieranymi zabiegami medycyny estetycznej są te mające na celu redukcję zmarszczek oraz poprawę owalu twarzy. Wśród nich warto wymienić botoks, który polega na iniekcji toksyny botulinowej, powodującej czasowe rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek mimicznych. Kolejnym popularnym zabiegiem są wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego, które pomagają uzupełnić utracone z wiekiem objętości oraz wygładzić zmarszczki. Ponadto wiele osób decyduje się na mezoterapię igłową - iniekcje substancji odżywczych i nawilżających bezpośrednio w skórę, co prowadzi do poprawy jej jędrności i kolorytu. Jeśli chodzi o dobrodziejstwa, jakie oferuje medycyna estetyczna, Warszawa Bemowo i okolice to rejon działania specjalistów takich jak Studio Figura.

Zabiegi modelowania sylwetki

Coraz więcej osób zwraca się do medycyny estetycznej w celu kształtowania sylwetki. Lipoliza iniekcyjna to metoda, która pozwala na redukcję miejscowych złogów tłuszczu za pomocą iniekcji specjalnych substancji rozpuszczających komórki tłuszczowe. Innym popularnym zabiegiem jest kriolipoliza, czyli zamrażanie tłuszczu, które prowadzi do jego stopniowego usuwania przez organizm. Warto również wspomnieć o ultradźwiękach wysokoenergetycznych (HIFU), które wykorzystują fale dźwiękowe do rozbijania komórek tłuszczowych oraz stymulowania produkcji kolagenu, co pomaga w modelowaniu ciała i redukcji cellulitu.

Koszty zabiegów medycyny estetycznej

Koszty zabiegów medycyny estetycznej są bardzo różne i zależą od rodzaju zabiegu, ilości potrzebnych sesji oraz renomy kliniki. Cena botoksu może wahać się od 300 do 1000 zł za jedną strefę twarzy, natomiast wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego kosztują od 800 do 2000 zł za ampułkę. Mezoterapia igłowa to wydatek rzędu 300 do 600 zł za jedną sesję. W przypadku lipolizy iniekcyjnej ceny zaczynają się od 300 zł za jedną okolicę, podczas gdy kriolipoliza może kosztować od 800 do 2000 zł za jedno obszar. Zabiegi HIFU to wydatek rzędu 1500 do 4000 zł za jedną sesję.