Artykuł sponsorowany

Na jakie partie wykonuje się kriolipolizę Cooltech?

Na jakie partie wykonuje się kriolipolizę Cooltech?

Kriolipoliza Cooltech to nowoczesna metoda redukcji tkanki tłuszczowej, która zdobywa coraz większą popularność w Polsce. Dzięki zastosowaniu niskiej temperatury, pozwala na trwałe usunięcie tłuszczu z wybranych partii ciała, bez konieczności przeprowadzania inwazyjnych zabiegów chirurgicznych. W tym artykule przyjrzymy się, na jakie partie ciała można wykonać kriolipolizę Cooltech oraz jakie są jej zalety i ograniczenia.

Jakie są najpopularniejsze partie ciała poddawane kriolipolizie?

Kriolipoliza Cooltech może być stosowana na różnych partiach ciała, jednak najczęściej wybierane przez pacjentów są te obszary, gdzie gromadzenie tłuszczu jest szczególnie uciążliwe i trudne do usunięcia przez ćwiczenia czy dietę. Do najpopularniejszych partii należą brzuch, boczki, pośladki, uda oraz ramiona. Kriolipoliza może być również stosowana na mniejszych obszarach, takich jak podbródek czy kolana, jednak wymaga to indywidualnej konsultacji z lekarzem prowadzącym zabieg.

Kriolipoliza Cooltech a inne metody redukcji tłuszczu

W porównaniu z innymi metodami redukcji tkanki tłuszczowej, kriolipoliza Cooltech w Białymstoku i innych miastach ma wiele zalet. Po pierwsze, jest to zabieg nieinwazyjny, co oznacza, że nie wymaga cięć ani znieczulenia. Po drugie, efekty kriolipolizy są trwałe, gdyż niszczone są komórki tłuszczowe, które nie odbudowują się po zabiegu. Warto również wspomnieć, że kriolipoliza daje naturalnie wyglądające rezultaty, gdyż proces redukcji tłuszczu zachodzi stopniowo w ciągu kilku tygodni po zabiegu. W przeciwieństwie do liposukcji czy innych inwazyjnych metod, ryzyko powikłań po kriolipolizie jest minimalne.

Ograniczenia i przeciwwskazania do kriolipolizy Cooltech

Mimo wielu zalet metody Cooltech, istnieją pewne ograniczenia i przeciwwskazania dotyczące jej stosowania. Przede wszystkim, kriolipoliza nie jest odpowiednia dla osób z dużą nadwagą czy otyłością. W takich przypadkach konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem w celu ustalenia odpowiedniej metody redukcji tkanki tłuszczowej. 

Ponadto zabieg nie może być przeprowadzany u osób z niektórymi schorzeniami, takimi jak choroby autoimmunologiczne, zaburzenia krzepnięcia krwi czy alergie na niskie temperatury. Warto również pamiętać, że kriolipoliza nie jest zabiegiem, który pozwala na natychmiastowe efekty. Redukcja tłuszczu następuje stopniowo, a pełne rezultaty są widoczne po około 2-3 miesiącach od zabiegu.