Artykuł sponsorowany

Nowoczesne ogrodzenia - ile kosztują?

Nowoczesne ogrodzenia - ile kosztują?

Nowoczesne ogrodzenia cieszą się coraz większą popularnością wśród właścicieli domów i działek. Nie tylko świetnie wyglądają, ale także zapewniają bezpieczeństwo i prywatność. Warto zatem dowiedzieć się, ile kosztują takie ogrodzenia i jakie są dostępne na polskim rynku.

Materiały do wyboru

Wybierając nowoczesne ogrodzenie, warto zwrócić uwagę na materiały, z których są wykonane. Najpopularniejsze to stal nierdzewna, aluminium, szkło, beton architektoniczny oraz kompozyty drewniane. Stal nierdzewna to trwały i odporny na korozję materiał, który doskonale sprawdzi się w przypadku ogrodzeń o prostym designie. Aluminium to lekki i łatwy w montażu materiał, który również cechuje się dużą wytrzymałością. Szkło jest idealne dla osób ceniących sobie elegancję i minimalizm. Beton architektoniczny to nowoczesny materiał, który pozwala na tworzenie ogrodzeń o różnych kształtach i fakturach. Kompozyty drewniane to ekologiczne rozwiązanie, które łączy zalety drewna i tworzyw sztucznych.

Ceny ogrodzeń

Koszt nowoczesnego ogrodzenia zależy przede wszystkim od materiału, z którego jest wykonane oraz od jego długości. Ogrodzenia ze stali nierdzewnej to koszt od 400 do 800 zł za metr bieżący. Ogrodzenia aluminiowe są nieco tańsze i można je nabyć już za 200 do 600 zł za metr bieżący. Szkło to materiał dość drogi, a jego cena może sięgać nawet 1000 zł za metr bieżący. Beton architektoniczny to koszt rzędu 300 do 700 zł za metr bieżący, natomiast kompozyty drewniane to wydatek rzędu 250 do 500 zł za metr bieżący. Jeśli chodzi o tanie ogrodzenia, Międzyrzec Podlaski i okolice to rejon działania specjalistów takich jak Centrum Ogrodzeń.

Dodatkowe koszty

Podczas planowania zakupu nowoczesnego ogrodzenia warto uwzględnić także dodatkowe koszty, takie jak montaż czy transport. Montaż ogrodzenia może być wykonany samodzielnie lub przez specjalistów. W przypadku zlecenia montażu firmie należy liczyć się z kosztem rzędu 100 do 300 zł za metr bieżący. Transport ogrodzenia to kolejny wydatek, który zależy od odległości między producentem a miejscem montażu oraz gabarytów ogrodzenia. Koszt transportu może wynieść od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych.