Artykuł sponsorowany

Rodzaje opakowań foliowych

Rodzaje opakowań foliowych

Opakowania foliowe stały się nieodłącznym elementem naszego życia codziennego. Służą do przechowywania, ochrony i transportu różnych produktów, zarówno spożywczych, jak i przemysłowych. W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na opakowania foliowe producenci opracowują coraz to nowe rodzaje folii, które spełniają różnorodne wymagania klientów.

Folie spożywcze - nie tylko do kuchni

Folie spożywcze to jedne z najbardziej powszechnie używanych opakowań foliowych. Wykorzystywane są zarówno w domach, jak i w przemyśle spożywczym. Ich głównym zadaniem jest ochrona żywności przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak wilgoć, powietrze czy bakterie. Dzięki swoim właściwościom folie spożywcze pozwalają na utrzymanie świeżości produktów oraz przedłużenie ich trwałości. Na rynku dostępne są różne rodzaje folii spożywczych, takie jak folia aluminiowa, folia stretch czy folia termokurczliwa. Jeśli chodzi o różnorodne opakowania foliowe, Nysa i okolice to rejon, w którym możemy skorzystać z usług specjalistów takich jak np. Nowaplast.

Folie przemysłowe - wsparcie dla biznesu

Folie przemysłowe to kolejna grupa opakowań foliowych, która znajduje szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Są one wykorzystywane do pakowania, ochrony i transportu różnorodnych towarów, takich jak maszyny, meble czy materiały budowlane. Dzięki swoim właściwościom mechanicznym, takim jak wytrzymałość na rozciąganie czy odporność na przebicie, folie przemysłowe zapewniają skuteczną ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz wpływem czynników atmosferycznych. Wśród folii przemysłowych wyróżnić można między innymi folię stretch, folię termokurczliwą czy folię VCI (zawierającą inhibitory korozji).

Folie ekologiczne - dbamy o środowisko

W odpowiedzi na rosnącą świadomość ekologiczną społeczeństwa oraz dążenie do zmniejszenia ilości odpadów plastikowych, producenci opakowań foliowych opracowują coraz to nowe rozwiązania przyjazne dla środowiska. Jednym z nich są folie biodegradowalne, które ulegają rozkładowi pod wpływem mikroorganizmów występujących w środowisku naturalnym. Innym rodzajem ekologicznych opakowań foliowych są folie kompostowalne, które można poddać procesowi kompostowania w warunkach przemysłowych. Warto również wspomnieć o foliach wykonanych z surowców pochodzenia roślinnego, takich jak skrobia kukurydziana czy PLA (kwas polimlekowy), które stanowią alternatywę dla tradycyjnych folii wykonanych z tworzyw sztucznych na bazie ropy naftowej.