Artykuł sponsorowany

Trawa w rolkach - idealne rozwiązanie dla Twojego ogrodu

Trawa w rolkach - idealne rozwiązanie dla Twojego ogrodu

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak szybko i efektywnie uzyskać piękny, zielony trawnik? Trawa w rolkach to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na osiągnięcie tego celu w krótkim czasie. W tym artykule dowiesz się, jakie są zalety trawy w rolkach oraz jak prawidłowo ją układać i pielęgnować.

Zalety trawy w rolkach

Trawa w rolkach to gotowy trawnik, który jest uprawiany na specjalnych plantacjach, a następnie sprzedawany w postaci rolowanych płatów. Dzięki temu rozwiązaniu możemy cieszyć się gęstym, zdrowym trawnikiem już kilka tygodni po jego założeniu. Trawa w rolkach ma wiele zalet, takich jak szybki efekt zielonego trawnika, łatwość układania oraz możliwość zamówienia odpowiedniej ilości produktu. Ponadto, rolowana trawa jest bardziej odporna na chwasty i choroby niż tradycyjnie wysiewany trawnik. Warto również dodać, że trawa w rolkach jest dostępna w różnych odmianach i gatunkach, dzięki czemu można dopasować ją do indywidualnych potrzeb i warunków panujących w ogrodzie.

Jak prawidłowo układać trawę w rolkach?

Aby cieszyć się pięknym trawnikiem z trawy w rolkach, należy przestrzegać kilku zasad podczas jej układania. Przede wszystkim, grunt powinien być odpowiednio przygotowany - najlepiej jest usunąć wszelkie chwasty, kamienie oraz inne przeszkody. Następnie, warto zastosować nawóz i dokładnie rozrównać glebę. Trawę w rolkach należy układać jak najszybciej po dostarczeniu, aby uniknąć jej przesuszenia. Ważne jest również, aby krawędzie poszczególnych płatów trawy były ściśle przylegające do siebie, co zapobiegnie powstawaniu przerw i nierówności. Po ułożeniu trawnika, należy go dokładnie przywalcować i obficie podlać.

Pielęgnacja trawnika z trawy w rolkach

Trawnik z trawy w rolkach wymaga regularnej pielęgnacji, aby utrzymać jego zdrowy wygląd i walory estetyczne. Podstawowym zabiegiem jest regularne koszenie - najlepiej raz w tygodniu, na wysokość około 4 cm. Ponadto, warto systematycznie nawozić trawnik, szczególnie na początku sezonu wegetacyjnego oraz przed zimą. Trawa w rolkach jest bardziej odporna na choroby i szkodniki, jednak warto kontrolować stan trawnika i w razie potrzeby zastosować odpowiednie środki ochrony roślin. Warto również pamiętać o regularnym nawadnianiu trawnika, szczególnie w okresach suszy. Trawnik z trawy w rolkach może służyć przez wiele lat, jeśli będzie odpowiednio pielęgnowany i dbany.