Artykuł sponsorowany

Implanty stomatologiczne i ich koszty

Implanty stomatologiczne i ich koszty

Implanty stomatologiczne stają się coraz bardziej popularne wśród Polaków, którzy chcą cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem. W ostatnich latach technologia ta przeszła długą drogę, oferując pacjentom wygodne i trwałe rozwiązania. Jednak wiele osób zastanawia się, ile kosztuje taki zabieg i czy warto zainwestować w implanty. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu zagadnieniu, omawiając różne aspekty związane z implantami stomatologicznymi oraz ich kosztami.

Przeczytaj również: Jak długo trwa rekonwalescencja po wszczepieniu implantów stomatologicznych?

Czym są implanty stomatologiczne?

Implanty stomatologiczne to nowoczesna metoda leczenia braków zębowych, która polega na wszczepieniu specjalnych śrub wykonanych z tytanu lub innych materiałów biokompatybilnych w miejsce utraconego zęba. Implant pełni funkcję korzenia zęba, na którym następnie osadza się koronę protetyczną. Dzięki temu pacjent odzyskuje pełną funkcjonalność zgryzu oraz estetykę uśmiechu. Implanty są szeroko stosowane zarówno w przypadku braku pojedynczego zęba, jak i większych ubytków, a nawet całkowitej bezzębności. W przeciwieństwie do tradycyjnych protez implanty są trwale osadzone w kości szczęki, co zapewnia większy komfort i stabilność. Jeśli chodzi o nowoczesne implanty, Gdańsk i okolice to rejon działania specjalistów takich jak Anna Dental.

Kiedy warto zdecydować się na implanty?

Decyzja o wszczepieniu implantów stomatologicznych zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta oraz stanu jego zdrowia jamy ustnej. Implanty są dobrym rozwiązaniem dla osób, które straciły zęby w wyniku urazów, chorób dziąseł, próchnicy czy naturalnego procesu starzenia się organizmu. Warto zdecydować się na implanty, gdy inne metody leczenia, takie jak mosty czy protezy, nie przynoszą satysfakcjonujących efektów lub są niewskazane ze względu na stan zdrowia pacjenta. Przed podjęciem decyzji o wszczepieniu implantów warto skonsultować się z lekarzem stomatologiem, który oceni stan jamy ustnej i pomoże wybrać najlepsze rozwiązanie.

Procedura wszczepienia implantów

Wszczepienie implantu stomatologicznego to zabieg chirurgiczny, który wymaga odpowiedniego przygotowania oraz specjalistycznej wiedzy. Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz stomatolog przeprowadza szczegółowe badania diagnostyczne, takie jak zdjęcia rentgenowskie czy tomografia komputerowa, aby ocenić stan kości szczęki i zaplanować precyzyjne umiejscowienie implantu. Samo wszczepienie implantu odbywa się pod miejscowym znieczuleniu i polega na umieszczeniu śruby w kości szczęki.