Artykuł sponsorowany

Jakie są zalety licówek i kiedy warto się na nie zdecydować?

Jakie są zalety licówek i kiedy warto się na nie zdecydować?

Licówki stomatologiczne to coraz bardziej popularne rozwiązanie w dziedzinie estetyki jamy ustnej. Dzięki nim można uzyskać piękny, śnieżnobiały uśmiech w krótkim czasie. Jakie są zalety tego rozwiązania i kiedy warto się na nie zdecydować?

Poprawa wyglądu zębów

Licówki to cienkie płatki porcelany lub kompozytu, które nakłada się na przednią powierzchnię zębów, poprawiając ich wygląd. Są one szczególnie polecane osobom, które mają przebarwienia zębów, np. spowodowane paleniem papierosów czy spożywaniem kawy. Licówki w Poznaniu mogą również pomóc w przypadku niewielkich ubytków, nierówności czy przerw między zębami. Dzięki nim można uzyskać efekt prostych i równych zębów bez konieczności noszenia aparatu ortodontycznego.

Trwałość i odporność na przebarwienia

Licówki wykonane z porcelany cechują się dużą trwałością – mogą wytrzymać nawet 10–15 lat przy odpowiedniej pielęgnacji. Porcelana jest również odporna na przebarwienia, co sprawia, że efekt białych zębów utrzymuje się dłużej niż w przypadku innych metod wybielania. Warto jednak pamiętać, że licówki kompozytowe mogą być mniej trwałe i podatne na przebarwienia, dlatego przed wyborem odpowiedniego rodzaju licówek warto skonsultować się ze specjalistą w gabinecie stomatologicznym w Poznaniu.

Minimalna ingerencja w strukturę zęba

W przeciwieństwie do koron czy mostów, licówki nie wymagają znacznego szlifowania zębów. Zabieg aplikacji licówek polega na delikatnym oszlifowaniu przedniej powierzchni zęba, aby umożliwić dokładne przyleganie licówki. Dzięki temu zabieg jest mniej inwazyjny i nie wpływa negatywnie na strukturę zęba. Ponadto, w przypadku licówek kompozytowych, istnieje możliwość ich łatwego usunięcia lub wymiany, gdy zajdzie taka potrzeba.

Kiedy warto zdecydować się na licówki?

Licówki są idealnym rozwiązaniem dla osób, które pragną poprawić estetykę swojego uśmiechu, ale nie mają poważnych problemów ze zdrowiem jamy ustnej. Warto rozważyć ten zabieg, jeśli chcemy szybko i trwale zmienić kolor, kształt czy ułożenie zębów. Jednak przed podjęciem decyzji o aplikacji licówek warto skonsultować się ze stomatologiem, który oceni stan naszych zębów i doradzi, czy to odpowiednie rozwiązanie dla nas. W Poznaniu znajdziemy wiele gabinetów stomatologicznych oferujących profesjonalne usługi z zakresu licówek, dzięki czemu możemy być pewni, że uzyskamy efekt spełniający nasze oczekiwania.