Artykuł sponsorowany

Na czym polega radiofrekwencja mikroigłowa?

Na czym polega radiofrekwencja mikroigłowa?

Radiofrekwencja mikroigłowa to innowacyjna metoda odmładzania skóry, która zdobywa coraz większą popularność. W Jeleniej Górze dostępne są zabiegi wykorzystujące tę technologię, które pomagają w walce z różnymi problemami skóry. Poznaj zalety tej metody oraz jej zastosowania w leczeniu różnych dolegliwości.

Przeczytaj również: Medycyna estetyczna - zabiegi i koszty

Podstawowe informacje o radiofrekwencji mikroigłowej

Radiofrekwencja mikroigłowa to nieinwazyjna metoda odmładzania skóry oparta na wykorzystaniu fal radiowych o wysokiej częstotliwości. Zabieg polega na wprowadzeniu do skóry mikroskopijnych igieł, które emitują fale radiowe, prowadząc do podgrzewania tkanek i stymulacji procesów regeneracyjnych. Dzięki temu dochodzi do produkcji kolagenu i elastyny, co prowadzi do poprawy jędrności i elastyczności skóry. Radiofrekwencja mikroigłowa jest bezpieczna dla pacjentów i nie wymaga długiego czasu rekonwalescencji po zabiegu. W Jeleniej Górze dostępne są gabinety oferujące tego rodzaju usługę.

Zastosowania radiofrekwencji mikroigłowej

Radiofrekwencja mikroigłowa w Jeleniej Górze może być stosowana w leczeniu różnych problemów skóry. Przede wszystkim, metoda ta jest skuteczna w redukcji zmarszczek i linii mimicznych, dzięki czemu sprawdza się jako alternatywa dla inwazyjnych zabiegów liftingujących. Ponadto, radiofrekwencja mikroigłowa może być stosowana w terapii blizn potrądzikowych, rozstępów oraz przebarwień skóry. Warto również wspomnieć, że zabieg ten przynosi efekty w walce z cellulitem oraz poprawia owal twarzy.

Przebieg zabiegu i efekty

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej trwa zwykle około 30 minut i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Przed jego przeprowadzeniem specjalista ocenia stan skóry pacjenta i dobiera odpowiednią głębokość wprowadzenia igieł. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta, jednak objawy te ustępują zazwyczaj po kilku dniach. Efekty zabiegu są widoczne już po pierwszym razie, jednak dla uzyskania optymalnych rezultatów zaleca się serię kilku zabiegów. Radiofrekwencja mikroigłowa w Jeleniej Górze to inwestycja w piękno i zdrowie skóry na długie lata.