Artykuł sponsorowany

Silny wiatr na balkonie - jak się przed nim chronić?

Silny wiatr na balkonie - jak się przed nim chronić?

Nie ma nic przyjemniejszego niż relaks na balkonie w ciepłe dni. Niestety, czasami silny wiatr może przeszkodzić w spokojnym wypoczynku na zewnątrz. Warto zatem pomyśleć o sposobach na ochronę przed tym nieprzyjemnym zjawiskiem. W dzisiejszym artykule przedstawiamy trzy metody zabudowy balkonu, które pomogą uchronić się przed silnym wiatrem.

Zabudowa szklana

Jednym z najbardziej efektywnych sposobów na ochronę przed wiatrem jest zabudowa balkonu szkłem. Tego rodzaju konstrukcja pozwala na całkowite odcięcie od zewnętrznych warunków atmosferycznych, jednocześnie nie ograniczając dostępu do światła słonecznego. Zabudowa szklana jest szczególnie polecana dla osób mieszkających na wyższych piętrach, gdzie wiatr potrafi być naprawdę silny. Warto jednak pamiętać, że tego rodzaju zabudowa balkonów w Warszawie na Ursynowie może być dość kosztowna, a także wymaga regularnego czyszczenia.

Parawany i osłony

Alternatywą dla zabudowy szklanej są różnego rodzaju parawany i osłony. Dostępne są one w wielu wzorach i materiałach, dzięki czemu można dopasować je do stylu swojego balkonu. Parawany mogą być wykonane z drewna, metalu czy pleksiglasu, a także z tkanin odpornych na działanie warunków atmosferycznych. Tego rodzaju osłony można łatwo zamontować na balustradzie balkonowej lub przy ścianie, a w razie potrzeby także zdemontować. Parawany i osłony są tańszym rozwiązaniem niż zabudowa szklana, jednak nie zapewniają tak skutecznej ochrony przed wiatrem.

Rośliny jako osłona

Ostatnią z proponowanych metod ochrony przed wiatrem są rośliny. Wysokie krzewy czy pnącza mogą stanowić naturalną barierę dla silnych podmuchów wiatru. Rośliny nie tylko będą pełniły funkcję osłonową, ale także wprowadzą do przestrzeni balkonowej żywe kolory i przyjemny zapach. Aby uzyskać najlepsze efekty, warto wybrać gatunki roślin o gęstym ulistnieniu i szybkim wzroście. Należy jednak pamiętać, że rośliny wymagają odpowiedniej pielęgnacji oraz regularnego przycinania.

Każda z wymienionych metod ma swoje zalety i wady, dlatego warto dokładnie przemyśleć swoje potrzeby i możliwości finansowe przed podjęciem decyzji o zabudowie balkonu. Ważne jest również konsultowanie się z fachowcami oraz sprawdzenie ewentualnych wymogów prawnych dotyczących zabudowy balkonów w swoim miejscu zamieszkania.